Modele aut

Crossover poza miastem?

Czym są crossovery i dlaczego odróżniamy je od SUVów ? Jak radzą sobie w warunkach offroadowych, a może dedykowane są tylko do jazdy po miejskich ulicach? Przejrzyjmy znane europejskie marki samochodów, zyskujące coraz to większą popularność w salonach samochodowych całej Europy.

Przede wszystkim crossovery to samochody uterenowione, a nie terenowe. Stanowią swoiste połączenie modeli typu kombi, SUV, hatchback, zapewniając komfortową jazdę zarówno w warunkach miejskich jak i na drogach bardziej wymagających. Nie są to jednak samochody typowo terenowe, które z łatwością pokonują górskie przeszkody i wymagające wzniesienia. Napęd na cztery koła, większy prześwit pozwala jednak na zjechanie z szosy na drogi nieutwardzone i komfortową jazdę w trudniejszych warunkach.

Zalety szosowych crossoverów

Nowa generacja samochodów będących odpowiedzią na potrzeby rynku, a dokładniej ludzi aktywnych, którzy łączą podróż, przygodę z komfortem jazdy. Elegancka linia samochodów do jazdy po mieście, połączona z praktycznymi rozwiązaniami weekendowych wyjazdów, kompaktowe wymiary odpowiadające klasie średniej to niewątpliwe zalety wyróżniające ten typ aut spośród rynkowej oferty.
Kia Sorento, Nissan X-Trail, Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan , Škoda Kodiaq, czy odkrycie ubiegłego roku Seat Tarraco to popularne crossovery klasy średniej, gdzie granica między dużym SUVem jest bardzo zatarta. Łączą cechy minivana z terenówką, stanowiąc groźną konkurencję dla obu typów.

Kompaktowy croosover Seata

Ten stosunkowo nowy nurt motoryzacji to bardzo dynamicznie rozwijająca się gama samochodów. Z założenia kompaktowe crossovery są przeznaczone do jazdy miejskiej, choć ich stylistyka i podwyższone zawieszenie sprawiają, że bliżej im do SUVa niż do hatchbacka.

Seat Arona- auto z pazurem

Pierwszy kompaktowy crossover w gamie Seata – Seat Arona, wyróżnia się stylem, bogatym wyposażeniem, ale przede wszystkim, jakością prowadzenia. Komfort podróży, nawet w czasie dynamicznych manewrów jest wyjątkowo wysoki, a auto stabilnie trzyma się drogi zarówno w warunkach szosowych jak i na szutrowych obrzeżach miast. I choć wsiadając do Seata Arona, bliżej nam do miasta niż na jazdę po poligonie, to pazur offroadu jest wyraźnie wyczuwalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *